Additional information
| Dimensions | 0.7 × 0.7 × 0.4 in |
|---|---|
| Series | CSN100 |
| Mounting Type | SMD |
| Package Size | A5 |
| Application Grade | Hi-Reliability |
| Inductance (mH) | 510 |
| DCR Secondary max. (Ohms) | 1.10 |
| Ipk max. (A) | 18.7 |
| ET ref. (V-us) | 500 |
| Termination Type | Pb |
| Termination Finish | Tin/Lead |
| Operating Temperature | −55°C to +125°C |
| Storage Temperature | −60°C to +130°C |
| Length (inches) | 0.700 |
| Width (inches) | 0.700 |
| Height (inches) | 0.400 |

