Additional information
| Dimensions | 0.7 × 0.7 × 0.4 in |
|---|---|
| Series | CSN100 |
| Mounting Type | SMD |
| Package Size | A5 |
| Application Grade | Hi-Reliability |
| Inductance (mH) | 2040 |
| DCR Secondary max. (Ohms) | 2.30 |
| Ipk max. (A) | 19.6 |
| ET ref. (V-us) | 1000 |
| Termination Type | Pb |
| Termination Finish | Tin/Lead |
| Operating Temperature | −55°C to +125°C |
| Storage Temperature | −60°C to +130°C |
| Length (inches) | 0.700 |
| Width (inches) | 0.700 |
| Height (inches) | 0.400 |

