Additional information
| Dimensions | 0.26 × 0.26 × 0.23 in |
|---|---|
| Series | SCSN100 |
| Mounting Type | SMD |
| Package Size | A1 |
| Application Grade | Space |
| Inductance (mH) | 640 |
| DCR Secondary max. (Ohms) | 3.90 |
| Ipk max. (A) | 11.4 |
| ET ref. (V-us) | 375 |
| Termination Type | Pb |
| Termination Finish | Tin/Lead |
| Operating Temperature | −55°C to +125°C |
| Storage Temperature | −60°C to +130°C |
| Length (inches) | 0.260 |
| Width (inches) | 0.260 |
| Height (inches) | 0.230 |

